Dżem owocowy od Herbapolu na równi z tym domowym

Wypełniony pysznymi owocami, doskonały na kanapkę, od naleśników i nie tylko – dżemy to jeden z tych produktów, który zawsze warto mieć w swojej kuchni. Jeśli również masz ochotę na wyśmienity dżem owocowy, nie musisz przygotowywać go samodzielnie – wystarczy znalezienie odpowiedniego produktu na półce sklepowej!

Wielu z nas uważa, że dżem owocowy dostępny w sklepie nie jest zbyt dobrą propozycją, ponieważ zawiera składniki, które nie są stosowane w domowych dżemach. Nic bardziej mylnego! Jeśli tylko wybierzemy odpowiedni produkt, będziemy mogli rozkoszować się wybornym, owocowym smakiem bez żadnych sztucznych dodatków.

 

Dżem jak domowy prosto ze sklepu

Dżem możemy przygotować samodzielnie i to nie takie trudne, niemniej dość czasochłonne. Przykładowo, do wykonania dżemu truskawkowego w domu, będziemy potrzebowali 1 kilograma truskawek, 1 kilograma cukru żelującego 1:1 (składa się z cukru i żelujących pektyn) oraz nieco soku z cytryny.

Taki dżem owocowy jest pyszny, gdy jest świeży i wtedy, gdy zamkniemy go w słoikach. Dzięki pasteryzacji możemy przechowywać go na długi czas.

Podczas zakupów w sklepie warto jednak przyjrzeć się etykietkom dżemów. Przykładowo, dżemy firmy Herbapol, mają taki sam skład jak domowy dżem! W drzemie Truskawka z Lubelszczyzny znajdziemy następujące składniki: truskawki, cukier, wodę, substancję żelującą: pektyny oraz regulator kwasowości, którym jest kwas cytrynowy.

Zatem to dokładnie takie same składniki, jak dżem owocowy przygotowany w domu! Dżemy są również poddawane procesowi pasteryzacji, dlatego nie ma wtedy potrzeby dodawania do nich żadnych konserwantów. Pasteryzacja to procesów legający na podgrzewaniu produktów, aby zniszczyć drobnoustroje i zachować smak produktów.

 

Pyszny dżem na wyciągnięcie ręki!

Zatem jeśli masz ochotę na wyśmienity dżem, nie musisz wcale przygotowywać go samodzielnie – wybierz się do sklepu i wybierz gotowy dżem z dobrym składem, dokładnie takim, jak ten domowy. Dzięki temu możesz mieć przed sobą mnóstwo wyśmienitych smaków na wyciągnięci ręki – zawsze wtedy, gdy tylko chcesz zjeść coś słodkiego i owocowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *