Program emerytalny – jak wybrać ten najlepszy?

Zwykle wraz z rozpoczęciem kariery zawodowej nie myślimy o naszej emeryturze. Jednak eksperci są w tej dziedzinie jednogłośni – warto już na tym etapie pomyśleć, jak zabezpieczyć swoją przyszłość. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Każdy spłacający składki na ubezpieczenie społeczne – czy to z tytułu umowy o pracę czy też z własnej działalności, może liczyć na emeryturę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oczywiście, musimy w tym przypadku spełnić także określone wymagania, między innymi posiadać odpowiedni wiek, odpowiedni staż pracy i okresów składkowych.

 

Emerytury coraz niższe

Niestety, coraz częściej młodsi mogą usłyszeć o tym, że ich emerytury w przyszłości będą o wiele niższe niż te, które są przyznawane obecnie. Szacuje się, że obecnie emerytura to około 60% ostatniej wypłaty, natomiast osoby przechodzące na emeryturę za około 30 lat będą mogły liczyć zaledwie na 30% swojej ostatniej wypłaty. Wynika to głównie z innego systemu naliczania składek. W związku z tym pojawia się też pytanie – czy nie zacząć oszczędzać na emeryturę samodzielnie?

 

Jak odkładać ma emeryturę?

Na emeryturę, poza ZUS i OFE, które mają być jednak zlikwidowane, możemy odkładać na kilka sposobów. Przede wszystkim możemy wkładać pieniądze do skarpety – to jednak niezbyt dobry pomysł, biorąc pod uwagę inflację, czyli spadek wartości pieniądza.

Lepszym rozwiązaniem są różne programy emerytalne, na przykład tak zwany trzeci filar oraz inne programy, na przykład ubezpieczeniowo-inwestycyjne, które znajdziemy w ofercie viennalife.pl. W tym przypadku mówimy o inwestycji długoterminowej, czyli o takiej, która będzie mogła przynieść nam atrakcyjne zyski po latach – to zatem idealna propozycja, jeśli chodzi o emeryturę.

 

Zacznij oszczędzać już teraz

Programy emerytalne oferowane są w różnych wariantach, dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami. Jeśli mamy trudności w podjęciu decyzji, możemy też skorzystać z pomocy ekspertów.

Na stronie internetowej viennalife.pl możemy już teraz zapoznać się z różnymi ofertami oraz poradami, które będą wsparciem w wyborze najlepszej opcji. Możemy również umówić się na spotkanie z przedstawicielem, aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych metod oszczędzania i inwestowania na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *