Skąd wzięła się moda na auta na minuty?

Auto na minuty to nowa moda, która pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno. Mimo tego, że korzystamy z niej przez krótki czas, już znalazła wielu zwolenników. Jak wiele ma plusów i dlaczego warto z niej korzystać?

Pamiętajmy o początkach…

Car sharing swój początek wziął z ekonomii współdzielenia. Jest to zjawisko polegające na współużytkowaniu różnych rzeczy, także samochodów. Jej podstawą jest współpraca społeczeństwa. Oczywiście ten rodzaj ekonomii wiąże się też z wzajemnym szacunkiem i zaufaniem. Ma ona też duży wpływ na oszczędności.

Jak to działa?

Auto na minuty zyskało dużą popularność z kilku powodów. Korzystanie z tej usługi jest bardzo łatwe. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację np.: 4mobility.pl i się zarejestrować. Oczywiście niezbędne będzie podanie pewnych informacji, takich jak dane naszej karty płatniczej i potwierdzenie posiadania uprawnień do kierowania pojazdem. Kolejnym plusem jest wygoda. Do wyboru mamy dwie możliwości. Możemy skorzystać z auta już po 15 minutach od rezerwacji lub wypożyczyć je nawet na 10 dni przed użyciem. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Niekiedy pilnie potrzebujemy środka transportu, a komunikacja miejska akurat zawodzi, wtedy możemy szybko sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższe auto na godziny i z niego skorzystać.

Za co płacimy?

Gdy posiadamy własny samochód, musimy ponosić wiele dodatkowych kosztów. Wiążą się one z ubezpieczeniem, przeglądami i wizytami u mechanika. Decydując się na car sharing, płacimy jedynie za przejazd, nie ponosząc żadnych innych opłat.

Dla biznesu

Car sharing okazuje się także świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Warto wynająć auto na firmę. Pozwoli to łatwo kontrolować koszty związane z użytkowaniem samochodu. Dodatkowo zadbamy także o środowisko naturalne. Dzieląc jedno auto na kilka osób, zmniejszamy ilość wydzielanych spalin.

Auta na minuty mają przyszłość, szczególnie w dużych miastach. To właśnie tam na ulicach pojawia się co raz więcej samochodów. Kiedy wraz z innymi użytkownikami dróg dzielimy jedno auto możemy mieć pewność, że pozytywnie wpłynie to na nasze wydatki i ekologię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *