Szybka pożyczka dla bezrobotnych – jakie są wymagania?

Brak pracy i stałego dopływu gotówki niestety nie sprawia, że omijają nas problemy. W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, wymagające poniesienia nagłych wydatków. W tradycyjnych bankach, osoby nie posiadające stałego zatrudnienia, niestety nie posiadają szans na pożyczkę. Jedynym wyjściem z trudnej sytuacji dla nich, jest skorzystanie z pomocy pozabankowych firm pożyczkowych. Osoby bez pracy, posiadające status bezrobotnego mają szansę na uzyskanie pożyczki, jednak muszą spełnić szereg warunków.

Firmy pozabankowe nie wymagają zaświadczeń

Pozabankowe firmy pożyczkowe, najczęściej nie wymagają dostarczenia zaświadczeń o osiąganych dochodach otrzymanych od pracodawcy. Wystarczy, że Klient złoży pisemne oświadczenie o tym, jakie osiąga miesięcznie dochody. Pamiętajmy jednak, że dopuszczenie się oszustwa w takiej sytuacji może zostać szybko wykryte. Podczas procesu weryfikacji, zdarza się, że pożyczkodawcy kontaktują się z pracodawcą Klienta, celem potwierdzenia czy dana osoba faktycznie jest zatrudniona czy też jakie posiada zarobki.

Jest jednak wyjście dla osób, które stałego zatrudnienia nie posiadają. Wystarczy posiadać inne źródło dochodu, niekoniecznie związanie z wynagrodzeniem za pracę. Oczywiście, musi być ono w odpowiedniej wysokości, pozwalające uzyskać zdolność kredytową i zapewniając terminową i bezproblemową spłatę kredytu. Ważne jest również, by osoby starające się o uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych cieszyły się dobrą historią w bazie kredytowej i nie były na liście w rejestrach dłużników.

Co może być uznane za stałe źródło dochodu?

Jak już wspomniano, firmy pozabankowe, udzielające pożyczek dla bezrobotnych uznają również inne źródła dochodu, niż tylko te związane z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę. Wystarczy, że Klient co miesiąc będzie otrzymywał regularnie gotówkę. Może to być gotówka związana z wykonywaniem umowy o dzieło czy zlecenia bądź całkowicie nie związana z wykonywaniem pracy zarobkowej. Wiele firm akceptuje gotówkę otrzymywaną w ramach zasiłków socjalnych, alimentów czy też z umowy najmu mieszkania. Może to być również gotówka otrzymywana z wykonanych prac dorywczych – ważne, by odprowadzany był od niej podatek.

Jeśli więc jesteś osobą bezrobotną ale uzyskującą co miesiąc stałe źródło gotówki, możesz liczyć na otrzymanie pożyczki dla bezrobotnych.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *