Kiedy warto zacząć naukę języka angielskiego?

Im szybciej dziecko zacznie uczyć się języka obcego to tym większe szanse na to, że bardzo dobrze przyswoi konkretny język. Dlatego chociażby tak istotne jest to, aby z językiem angielskim oswajać malucha tak szybko, jak to tylko możliwe. Wówczas rodzice zauważą, że nauka przynosi dziecku mnóstwo korzyści.

Nauka od pierwszych lat życia

Tym rodzicom, którym zależy, by dziecko przyswajało informacje od pierwszych lat życia można doradzić przede wszystkim tyle, by w obecności dziecka jak najwięcej używali języka angielskiego. Bardzo ważne jest bowiem, by maluch osłuchał się z językiem angielskim. Rodzice muszą wiedzieć, że pierwsze lata życia są tym momentem, gdy dziecko przyswaja jak najwięcej informacji. Można więc już nawet do niemowlęcia zwracać się w języku obcym. Poza tym, kiedy dziecko będzie nieco większe to można puszczać mu bajki i słuchowiska, więcej z nim rozmawiać w języku obcym i nade wszystko, motywować. Korzystne okaże się także to, aby bawić się z dzieckiem w taki sposób, by chciało się dużo uczyć. Uczenie się języka angielskiego przez zabawę może okazać się faktycznie ciekawym doświadczeniem. Takie dziecko będzie o wiele odważniejsze, kiedy w późniejszym czasie znajdzie się w takich sytuacjach, że będzie musiało porozumiewać się po angielsku. 

Zapisanie dziecka do szkoły językowej

Kilkuletnie dziecko można zapisać do szkoły językowej, a z pewnością do Lincolna, opisującego kursy za pośrednictwem witryny lincoln.edu.pl i wtedy zauważyć, że poszerzanie wiedzy językowej jest znacznie efektywniejsze. Dziecko będzie znajdowało się w kilkuosobowej grupie i będzie miało stworzone sytuacje, podczas których chętnie będzie rozmawiało po angielsku. Na pewnym etapie rozwoju nauka z rówieśnikami okazuje się cenna i faktycznie warto będzie zrobić wszystko, by dziecko chciało się sporo dowiedzieć. Rodzice, którzy widzą, na jakim poziomie dziecko włada językiem obcym, raczej nie będą mieli trudności z tym, aby poziom języka dopasować do tej właśnie wiedzy. I dziecko będzie zadowolone, że uczęszcza na zajęcia podczas których w ogóle się nie nudzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *