Wpływ cynku na stal

Cynk i stal są takimi materiałami, które łączą się ze sobą oraz tworzą bardzo stabilne konstrukcje. Maszyny i konstrukcje warto wybierać właśnie z tych materiałów i być pewnym, że nie ulegną uszkodzeniu oraz że są bezpieczne dla potencjalnych użytkowników.

Ochrona przed korozją

Proces jakim jest cynkowanie ogniowe polega na nakładaniu mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal. Tego typu powłoka cynku wytwarza się na zewnętrznej i wewnętrznej stronie stali. Cynk przystaje bowiem do stali. Dlatego cynkowanie ogniowe jest najlepszym sposobem jeśli chodzi o korozję na stali. Mechaniczne nakładanie wytrzymałej powłoki cynku na stal polega na zanurzaniu w kąpieli płynnego cynku wybranych wyrobów ze stali. Wcześniej te wyroby są odtłuszczone, trawione oraz topnikowane. Cały proces cynkowania polega na wytworzeniu stopy składającej się z żelaza z cynkiem. Efektem tego jest bardzo twardy stop, który odporny jest na działanie zewnętrznych czynników. Zaletą stopu żelaza z cynkiem jest to, że nawet po drobnym uszczerbku powłoki cynku stal nadal jest chroniona przed korozją. Taki stop jest jednym z najtrwalszych połączeń, ponieważ w 100% zabezpieczona jest przed tworzeniem się rdzy. Powłoka ta przez bardzo długi czas (liczony w latach) nie potrzebuje naprawy. Konstrukcje powstałe po połączeniu cynku i stali są w pełni uodpornione na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Trwałość tego stopu w łatwy sposób można wydłużyć, np. poprzez pokrycie ocynkowanej powierzchni powłoką lakierniczą bądź malarską. 

Bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji

Warto przejrzeć ofertę metaltech.pl gdyż to właśnie ta firma wykorzystuje proces cynkowania, dzięki czemu może sprzedawać bezpieczne i stabilne konstrukcje. Idealnie nadają się one do budowy elementów przydatnych do konstrukcji mostów, maszyn i wielu innych. Zastosowanie maszyn w przemyśle jest coraz szersze i już samo to stanowi dobry powód, by zawsze dobierać jedynie sprawdzone elementy konstrukcji. Im większa budowla tym bardziej trzeba mieć to na uwadze. Cynk i stal sprawdzą się w takim przypadku świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *