Zalety korzystania z internetowych kantorów

W ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosła popularność kantorów internetowych. Polscy użytkownicy mają do dyspozycji liczne platformy oferujące wymianę walut online. Usługa ma wiele zalet, które przekonają nawet najbardziej sceptyczne osoby.

Oszczędność

Najważniejszą zaletą dla wielu osób jest to, że wymiana walut przez internet jest znacznie tańsza od tradycyjnego sposobu. Spread, czyli różnica między kursem kupna a sprzedaży, jest atrakcyjniejszy w kantorze online. Średni spread dla wymiany walut w sieci oscyluje w granicach 1%. Z kolei kantory stacjonarne przeważnie narzucają znacznie większą rozpiętość cenową, nawet kilkukrotnie wyższą niż w opcji online. Jest to szczególnie istotne w przypadku wymiany większej kwoty.

 

Wygoda

Internet jest najlepszą opcją dla leniwych, nie tylko w przypadku zakupów, lecz także wymiany walut. Aby zakupić euro na nadchodzące wakacje, nie musimy wychodzić z domu, wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację na telefonie lub komputerze. Oczywiście na początku trzeba założyć konto na którejś z platform wymiany, np. Trejdoo.com, ale rejestracja trwa zaledwie kilka minut. Wymiana walut przez internet to idealna opcja dla zapominalskich. Kantor online czynny jest całą dobę, siedem dni w tygodniu.

 

Bezpieczeństwo

Wbrew obawom wielu osób kantory internetowe są bardzo bezpieczne dla użytkowników. Platform sieciowych jest znacznie mniej niż kantorów stacjonarnych, dlatego są bardziej transparentne. Przed założeniem konta na konkretnej platformie można sprawdzić jej wiarygodność w sieci. W tym celu można poczytać opinie dotychczasowych użytkowników, a także sprawdzić dane firmy w RDK.

 

Dodatkowo

Wymiana walut przez internet to także szereg dodatkowych opcji, jakie oferuje wybrana przez nas platforma. Użytkownicy mogą rezerwować wybrane kursy, po których chcą zakupić walutę. W przypadku zakupu większej kwoty istnieje możliwość negocjacji kursu. Jest to też wygodne rozwiązanie dla osób mieszkających za granicą – znacznie łatwiej i taniej prześlą one swojej rodzinie pieniądze do Polski, korzystając z takiej platformy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *